Blog

Czy każde auta można złomować?

2015-02-02 10:37:00, komentarzy: 0

Coraz większa ilość osób przekonuje się coraz częściej w dość namacalny sposób, że wiele z dzisiejszych pojazdów poruszających się po naszych krajowych drogach okazuje się prawdziwymi wrakami samochodowymi. Fakt ten dotyczy zarówno małych samochodów osobowych sprowadzonych zza granicy jak też dużych pojazdów o specyfikacji typowo transportowej. Większość z tych pojazdów właśnie powinna zostać ze złomowana i trafić do rozbiórki lub całkowitej kasacji. W zdecydowanej większości przypadków okazują się to być pojazdy w wyjątkowo złym stanie technicznym i mocno zaniedbane przez dotychczasowego posiadacza pojazdu.

W związku z tego rodzaju stanem rzeczy ich obecni właściciele nie mogą liczyć jakiś większy przypływ gotówki ze sprzedaży pojazdu. W niektórych przypadkach ich stan jest już tak fatalny, że gołym okiem widać jak kosztowna może być naprawa i jedynym właściwym rozwiązaniem jest złomowania tych pojazdów. Jest to również jedna z najprostszych odpowiedzi na pytanie, jakie auta można złomować. Oczywiście w przypadku złomowania pojazdu jego wartość finansowa ulega zdecydowanemu obniżeniu a co za tym idzie posiadacz pojazdu nie trzyma za niego kwoty, o jakiej marzy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe dla wielu osób. Nie mniej jednak praktycznie każdy kierowca trwale pozbywający się swojego samochodu osobowego chciałby czy też dąży do otrzymania za niego jak największej kwoty finansowej. W przypadku złomowania pojazdu kwota ta jest niestety wyjątkowo niska i zazwyczaj ściśle określona przez właściciela firmy zajmującej się skupem i złomowaniem aut. W większości przypadków jest to cena wynosząca około pięćset złotych. Innym być może nieco korzystniejszym rozwiązaniem dla wielu osób posiadających stary i bardzo mocno zużytkowany już pojazd są stacje demontażu pojazdów, które to z reguły rzeczy bywają skłonne do płacenia nieco większej składki niż ma to miejsce w przypadku firm zajmujących się złomowaniem.

Dlatego tez jednym z korzystniejszych rozwiązań jest na pewno wybranie i skontaktowanie się telefoniczne z kilkoma firmami zajmującymi się skupem używanych pojazdów. Większość z nich oferuje odbiór pojazdu z naszego własnego podwórka. Opcja ta jest bez wątpienia bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób pragnących pozbyć się mocno wysłużonego auta. Złomowanie pojazdów jest również dobrym rozwiązaniem przypadku aut pochodzących z kraks drogowych, z których to w większości przypadków wybierane bywają jedynie niektóre części nadające się jeszcze do dalszego użytkowania.

 

Polecamy: Jakie auta można złomować

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo