Blog

Czy warto złomować auta?

2015-02-01 15:35:00, komentarzy: 0

Przechodzi w końcu taki czas, kiedy chcesz zmienić swoje dotychczasowe auto na nowe. Pojawia się jednak dylemat, co zrobić ze starym samochodem, gdyż zazwyczaj nie chcemy już go dłużej zatrzymywać. O ile w przypadku niezbyt wysłużonych samochodów można je jeszcze sprzedać, tak już w przypadku tych najbardziej zdezelowanych już tak łatwo nie będzie. Wobec tego, warto wtedy zastanowić się nad tym, czy nie jedynym wyjściem nie będzie jego zezłomowanie.

Na wielu forach o tematyce motoryzacyjnej nie ma wątpliwości co robić ze starymi samochodami, niemniej jednak nie każdy od razu jedzie na złom. Zazwyczaj bowiem możesz sprzedać samochód na części, o ile naturalnie można coś dobrego z niego jeszcze odzyskać, ponieważ to również bardzo ważne. W takim wypadku musisz samodzielnie zająć się oceną części używanych pochodzących z Twojego auta oraz oczywiście wystawianiem ogłoszeń na portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Wbrew pozorom wcale nie jest to też tak łatwe jak się na samym początku może wydawać, gdyż nie ma tak wielu nabywców. Wobec tego wracają do naszego pytania odnośnie tego czy warto złomować auta, to w uzasadnionych przypadkach tak. Tyczy się to również samochodów po wypadkach, gdzie uszkodzenia stwarzają zbyt duże niebezpieczeństwo dla kierującego i są nieopłacalne, jeśli chodzi o ich naprawienie. Dlatego też czasami lepiej się niestety pogodzić z faktami i nie kierować się tutaj zbytnim sentymentem, ponieważ i tak na pewne fakty nie masz wpływu. Oczywiście możesz zatrzymać stary samochód, albo spróbować go sprzedać, niemniej jednak nie licz na jakieś spektakularne ceny. Wobec tego odpowiadając na pytanie zadane w tytule czy warto złomować auta możemy śmiało odpowiedzieć, że tak, o ile nie nadaje się ono już do remontu oraz dalszej jazdy.

W takich przypadkach jest to jak najbardziej zrozumiałe i nie należy się zbytnio rozwodzić nad tym, że dany samochód służył Ci przez wiele lat. Dlatego też możesz zrobić sobie również małe porównanie złomów w okolicy i zobaczyć, gdzie będziesz mógł dostać większą stawkę za zezłomowanie, bo powinieneś sobie zdawać sprawę, że tam już wycena odbywa się na podstawie aktualnej stawki za złom. Czyli im więcej będzie ważył Twój samochód i stawka będzie dobra, to tym więcej za niego będziesz mógł wziąć. Oczywiście nie ma co tutaj liczyć na jakieś wielkie kwoty, niemniej jednak lepsze takie coś, niż nic. Najlepiej jednak będzie jeśli samodzielnie ocenisz swoją sytuację na podstawie udzielonych tutaj rad i podejmiesz właściwą dla siebie decyzję.

 

Zobacz również: Sprzedaj samochód po wypadku

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo