Blog

Dzielimy się naszą pasją – startujemy z blogiem.

2014-11-27 15:47:43, komentarzy: 0

Motoryzacja to nasza wielka pasja. Śledzimy na bieżąco wszelkie nowinki. Na co dzień mamy okazję lepiej poznać stan samochodów wielu marek. Postanowiliśmy, by wykorzystać naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Powstał blog, który, mamy nadzieję, stanie się miejscem rzetelnej informacji, inspiracji i wymiany doświadczeń. W miarę rozwoju naszego bloga, będziemy obserwować, która tematyka cieszy się waszym największym zainteresowaniem. Z pewnością weźmiemy to pod uwagę, planując kolejne wpisy. Póki co chcielibyśmy podejść do tematu motoryzacji dość szeroko. Poniżej proponowana i planowana tematyka wpisów, które pojawią się niebawem. Liczymy, że zgromadzona tutaj wiedza okaże się przydatna dla wszystkich pasjonatów czterech kółek i koni mechanicznych.

 

Kupno nowego samochodu

 

Co kilka lat nadchodzi moment w którym postanawiasz zmienić swój samochód. Za każdym razem musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zaczynając od modelu, który w danym czasie będzie odpowiadał najbardziej twoim potrzebom, przez wiek auta, ceny i dostępność części zamiennych etc. Jak w gąszczu ogłoszeń, opinii, recenzji i ofert wybrać najlepszy dla nas samochód? Jak w krótkim czasie jazdy testowej maksymalnie przetestować sprawność auta, którego kupno rozważamy? Na te i wiele innych pytań będziemy starali się odpowiedzieć w kolejnych wpisach. Dzięki niemałemu doświadczeniu na rynku samochodów używanych postaramy się udzielić przydatnych porad, które sprawią, że wybór wymarzonego auta będzie formalnością. Poznasz najczęstsze awarie i koszty serwisowania. Zamiast przekopywać fora i portale, w jednym miejscu znajdziesz garść najważniejszych informacji.

 

Nowinki

 

W tym dziale będziemy na bieżąco relacjonować najnowsze wieści ze świata motoryzacji. Przedstawimy relacje z targów i wystaw. Tempo rozwoju nowych technologii w motoryzacji jest niewiarygodnie szybkie. Pomożemy za nim nadążyć.

 

Poradniki

 

Aby doskonalić swoją technikę jazdy, warto poszerzać wiedzę z zakresu bezpiecznej, czy ekonomicznej jazdy. Będziemy tu również zamieszczać istotne nowelizacje ustaw o prawie drogowym, a także przypominać i tłumaczyć niektóre zawiłości obowiązującego nas kodeksu drogowego. Takiej wiedzy nigdy dość. Zwłaszcza, że na co dzień większość kierowców nie dokształca się w tym zakresie. Niemniej ważne są tematy związane z załatwianiem formalności przy kupnie/sprzedaży samochodu, czy te, które musimy załatwić, gdy przydarzy nam się wypadek. Tematem do którego również warto możliwie często powracać jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Jednorazowe odbycie kursu nie wystarczy, by w absolutnie niespodziewanej sytuacji postępować zgodnie z zaleceniami. Przekażemy również garść cennych porad, dotyczących wyboru solidnego i uczciwego mechanika. Opowiemy o przeglądach okresowych i badaniach technicznych. Praktyczna wiedza do zastosowania dla każdego zmotoryzowanego.

 

Warto więc śledzić naszego bloga.

Zapraszamy do lektury!

 

Zapraszam na inne strony: Złomowanie pojazdów, Kasacje pojazdów, Skup powypadkowych aut

Kategorie wpisu: Samochody
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo