Blog

Jak często zdarzają się wypadki samochodowe?

2015-02-08 19:28:00, komentarzy: 0

Na polskich drogach obecnie mamy mnóstwo samochodów, których z miesiąca na miesiąc jeszcze przybywa, a co za tym idzie przybywa również młodych i niedoświadczonych kierowców. Dlatego na drogach wciąż zdarzają się wypadki samochodowe, a gdybyśmy mieli określić jak często zdarzają się wypadki samochodowe, częstotliwość można określać nawet w minutach. Codziennie ktoś ginie na polskich drogach, najwięcej wypadków zawsze jest podczas wzmożonego ruchu drogowego, czyli w różnego rodzaju święta.

Czy to pierwszy listopad, czy święta bożego narodzenia, wszystkie te dni to wzmożony ruch na drogach, a dodatkowo kiepska pogoda sprzyja śliskiej nawierzchni i jeszcze większej liczbie wypadków. Również duża część kierowców nie przestrzega przepisów drogowych, wręcz łamiąc je nagminnie, poprzez jazdę pod wpływem alkoholu, poprzez zbyt szybką jazdę, czy łamanie przepisów drogowych, jakie normuje polskie oznakowanie drogowe. Jak często zdarzają się wypadki samochodowe? Wszystko zależy od wielu czynników, również od pogody, ale przede wszystkim od natężenia ruchu na konkretnej trasie. Mimo iż każdego roku statystyki wypadków samochodowych odnotowanych przez służ by policyjne maleją, nadal jest ich niezmiernie dużo. Nadal zbyt dużo niewinnych osób ginie na polskich drogach, zwykle są to pasażerowie, w tym także dzieci, które były nie zapięte, bądź w ogóle jechały bez fotelików samochodowych. Podstawą zmniejszenia ilości wypadków jest sam kierowca, to on powinien jeździć rozważnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi oraz panującymi warunkami pogodowymi w danym czasie.

Latem jeździ się inaczej i wtedy odnotowuje się mniej wypadków samochodowych, największa ich ilość zdarza się w okresie jesieni i zimy, kiedy kierowcy zostają zaskoczeni przez niekorzystna aurę pogodową, taką jak deszcz, śnieg, silny wiatr, a co za tym idzie śliską nawierzchnią, połamane gałęzie i inne przeszkody na drodze. Dlatego zawsze należy zachować szczególną ostrożność na drogach, prowadzić pojazd z taką prędkością, aby było jak najmniejsze prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku samochodowego. Statystyki wypadków samochodowych na polskich drogach są wysokie, szczególnie zwiększają się w okresie wzmożonego ruchu, jesieni i zimy, kiedy drogi są niebezpieczne. By wypadków było mniej, każdy kierowca musi jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami i zasadami ruchu drogowego. Im więcej młodych kierowców bez doświadczenia porusza się po polskich drogach, tym częściej dochodzi do wypadków, dlatego egzaminy na prawo jazdy są trudne, a kursy długo przygotowują do pełnoprawnej jazdy po polskich drogach.

 

Polecamy artykuł: nowości samochodowe tego roku.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo