Blog

Kupujemy używany samochód.

2015-04-21 14:43:43, komentarzy: 0

Osoby, które nie mają żadnych problemów z branżą motoryzacyjną, raczej również nie będą musiały się martwić o to, że zakup używanego samochodu będzie dla nich nie lada wyzwaniem. O wiele gorzej będzie w przypadku osób, które kompletnie nie wiedzą jak się za to zabrać, a także na co powinni zwracać szczególną uwagę. Może nie da się w kilku zdaniach określić jak dokonać tej transakcji w taki sposób żeby odnieść sukces, ale na pewno można  zaznaczyć kilka istotnych spraw, na które trzeba wybitnie uważać, wtedy będzie można mieć świadomość tego, że zrobi się to omijając pewne błędy.
 Z pewnością jeśli chcemy się dowiedzieć jak kupić auto używane, to mimo wszystko nie powinniśmy kierować się ofertą z najtańszymi cenami. Zwykle takie super  okazje kończą się tym, że stajemy się właścicielami samochodu powypadkowego, bądź z licznymi usterkami. Niestety skoro już założyliśmy, że nie znamy się na motoryzacji, to prawdopodobnie z tymi wszystkimi drobnymi przeszkodami, również będzie nam ciężko się uporać. Kupowanie samochodu na odległość lub sprowadzanego na zamówienie z zagranicy, również może okazać się ryzykowne. Oczywiście jeśli to roimy od zaufanego sprzedawcy, mamy większe szanse na trafny zakup. Jednak pamiętajmy o tym, że bardzo dużo tutaj pomoże wykonanie jazdy próbnej. I tutaj znowu kłania się kolejny element udanego zakupu. Miejmy przy sobie kogoś, kto naprawdę bardzo dobrze zna się na samochodach. Oczywiście każdej usterki nie da się wychwycić w ciągu kilku godzin oglądania pojazdu. Ale te najbardziej kluczowe i kosztowne, jak najbardziej. Potencjalni klienci mogą iść różnymi drogami zakupu samochodu. Często również stawiamy sobie nieco inne pytanie, a mianowicie jak kupić auto używane, a dokładniej w jakim miejscu szukać najlepszych okazów. W chwili obecnej mamy co najmniej kilka możliwości.
Albo kupujemy od kogoś znajomego, kto właśnie pozbywa się tego samochodu. Bądź też przeszukujemy różne ogłoszenia, które są umieszczane w lokalnej prasie, bądź na specjalnych serwisach internetowych. Ale dobrze jest się również wybrać do komisu samochodowego. Tam przynajmniej mamy co najmniej kilka ciekawych modeli do wyboru w jednym miejscu. Minusem takiego rozwiązania z pewnością jest nieco wyższa cena niż przy zakupie aut omijając pośredników. Jednak tutaj możemy zyskać pełna dokumentację auta, a także gwarancję. Zakup samochodu wcale nie jest prostą sprawą, zatem nie należy spieszyć się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, by później nie żałować wydanej dużej sumy pieniędzy.

 

Zobacz również inne strony: rozbite auto, Wypadki samochodowe

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo