Blog

Rozbite auto - co z nim zrobić?

2015-01-11 09:08:00, komentarzy: 0

Każdy stara się dbać jak najlepiej o swój samochód, ale czasami nie można uchronić go przed rozbiciem. Czasami jest to efekt wypadku w którym się uczestniczyło, ale czasami samochód może być rozbity także na parkingu! Często zdarza się, że sprawca ucieknie, albo nie daje rady się go namierzyć i wtedy pozostajemy samo z rozbitym samochodem! Czasami koszt naprawy nie jest tak wielki jak się wydaje, ale czasami zastanawiamy się co zrobić z rozbitym autem? Jeżeli posiada się jakieś umiejętności mechaniczne to można spróbować rozbiórki samochodu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, ale totalny laik na pewno nie będzie wiedział jak się za to zabrać.

Dlatego, jeżeli jest taka możliwość to warto skorzystać z czyjejś pomocy i wspólnie rozłożyć auto na elementy pierwsze. Co zrobić z rozbitym autem? takim, które zostało rozmontowane? Można sprzedać części z niego! W dobie internetu jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek indziej. Wystarczy zamieścić kilka lub kilkanaście ogłoszeń na różnych portalach i po prostu czekać na sprzedanie. Wada jest taka, że niektóre elementy mogą być bardzo trudne do sprzedania i czasami trzeba czekać naprawdę wiele lat na ich sprzedaż! Innym rozwiązaniem jest sprzedaż samochodu komuś kto potem go rozbierze na części. Ale cena jaką można uzyskać za taką sprzedaż jest oczywiście o wiele niższa niż cena jaką można uzyskać robiąc to samemu. Wielką zaletą jest jednak fakt, że pieniądze otrzymuje się od razu do ręki! To naprawdę wielka zaleta, która przeważa nad tym, że wiele osób na taki krok się decyduje. Wtedy zarobione pieniądze można od razu przeznaczyć na zakup innego samochodu i nie trzeba czekać! Można też zezłomować auto, wiele firm skupuje samochody w każdym stanie i nie ma dla nich znaczenia czy samochód jest nowy, nie działa należycie czy jest rozbity. Ba, wiele firm specjalizuje się w skupowaniu rozbitych samochodów, potem część z nich demontują, a część jest sprzedawana jako złom! Cena za złomowanie samochodu zależy od stanu auta, od jego rocznika oraz od jego modelu.

Nad jednym nie ma co się zastanawiać - nie ma co trzymać w garażu rozbitego auta!

 

Prędzej czy później należy je sprzedać, a lepiej jest po prostu zrobić to jak najszybciej. Nie ma co się oszukiwać, bo w przypadku rozbitego auta jego wartość z dniem na dzień maleje i lepiej jest sprzedać samochód zaraz po wypadku! Wtedy mamy pewność, że żaden element nie jest jeszcze zardzewiały i nie zepsuty, a jeżeli samochód będzie czekał bez ruchu kilka miesięcy na sprzedanie to wiele rzeczy może w nim się popsuć.

 

Polecane: wypadki drogowe, koszty złomowania auta, samochód po wypadku

 

Kategorie wpisu: Porady
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo