Blog

Wyrejestrowanie samochodu.

2015-01-28 12:11:00, komentarzy: 0

Posiadanie nowego lub używanego samochodu związane będzie nie tylko z pewnymi przywilejami w okresie jego użytkowania. Związane ono będzie również z pewnymi niezbędnymi zobowiązaniami prawnymi z naszej strony, których musimy przestrzegać zarówno podczas korzystania z samochodu jak też w czasie, kiedy to zdecydujemy się już na jego sprzedaż.

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z zapewnieniem dużej wygody podróżowania, czy to w charakterze typowych wyjazdów turystycznych czy też wyjazdów w charakterze dojazdów do pracy. Żebyśmy mogli jednak swobodnie korzystać z naszego samochodu musimy w trakcie jego używania dokonywać pewnych opłat związanych z jego utrzymaniem oraz tych wynikających z ustaleń prawnych w tym właśnie zakresie. W zakres tych opłat wchodzą przeglądy techniczne dopuszczające nasze auto do dalszego użytkowania oraz konieczność dokonywania opłat z tytułu obowiązkowego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W pewnych przypadkach, kiedy chcemy zwiększyć poziom ubezpieczenia posiadanego przez nas pojazdu możemy także zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia w formie auto casco. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na zmianę dotychczasowego samochodu na nieco nowocześniejszy i bardziej odpowiadający naszym potrzebom musimy pamiętać o konieczności wyrejestrowania naszego pojazdu. Wyrejestrowanie samochodu powinno nastąpić również w chwili, kiedy zdecydujemy się pozostawić nasze auto czy to ze względów sentymentalnych czy też z jeszcze innego powodu.

Oczywiście wymogów określających, kiedy powinniśmy odwiedzić urząd komunikacji adekwatny dla miejsca naszego zamieszkiwania a właściwie to dla miejsca zarejestrowania pojazdu może być zdecydowanie więcej. Wszystkie z powodów, kiedy powinniśmy zgłosić chęć czy też potrzebę wyrejestrowania naszego auta są dokładnie opisane w ustawie państwowej określającej, co i jak należy zrobić. Bardziej szczegółowych informacji uzyskamy także po odwiedzeniu strony internetowej urzędu komunikacyjnego. Zamieszczone tam informacje w jasny i wyraźny sposób są w stanie odpowiedzieć nam na pytanie, w jaki sposób możemy dokonać tej czynności oraz jakiego rodzaju dokumentację winniśmy przedstawić w urzędzie komunikacyjnym. Koszt wyrejestrowania samochodu nie jest jakiś szczególnie wysoki a pozwoli nam uniknąć w przyszłości wielu nieprzyjemności wynikających z kwestii prawnych obowiązujących w tym zakresie. Stąd też warto pamiętać w chwili sprzedaży auta o konieczności jego wyrejestrowania, dotyczy to również sytuacji, kiedy pojazd zostanie nam skradziony.

 

Zobacz: Sprzedaj samochód po wypadku

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo